Jak założyć butik online z ubraniami?

Własne imperium modowe to marzenie wielu osób. Można je zrealizować, zakładając własny butik z ubraniami. Jak to zrobić ze stosunkowo niskim ryzykiem? Skąd brać ubrania i jak je sprzedawać? Sprawdź, jak można założyć butik online tanim kosztem.

Własny butik online krok po kroku

Butik internetowy to popularny pomysł na własny biznes. Pozwala zrealizować marzenie o zarabianiu na modowej pasji. W formie online można go założyć nawet naprawdę tanim kosztem, bez zbędnego ryzyka – nie martwiąc się o koszty lokalu, a w niektórych przypadkach również koszty magazynu. Jak założyć odzieżowy butik internetowy? Warto oprzeć się na następujących krokach.

1. Przygotuj plan. Biznesplan

Własny biznes, nawet online, wymaga dobrego planu. Tworząc biznesplan dla swojej marki odzieżowej, możesz ustalić cele i rozplanować działania w czasie. Mając przed oczami gotową koncepcję i harmonogram dużo łatwiej wprowadzić marzenia w życie. Dobry biznesplan butiku określi, co i jak chcesz sprzedawać, do kogo trafić i jak pozyskiwać klientów. Co więcej, pozwoli Ci przewidzieć wszystkie koszty, a nawet wstępnie oszacować zyski.

2. Zadbaj o formalności

Jeśli chcesz sprzedawać ubrania przez internet jako butik, musisz zadbać o kwestie formalne. Od niedawna prawo dopuszcza możliwość prowadzenia działalności nierejestrowej – jest to opcja dla osób, które chcą spróbować swoich sił jako przedsiębiorcy, bez większych zobowiązań.

Jak sama nazwa wskazuje, działalności takiej nie trzeba rejestrować w CEIDG, jak w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej (popularnej formy działalności wśród początkujących przedsiębiorców). Trzeba jednak pamiętać, że również w takim modelu trzeba się rozliczyć. Działalność nierejestrowa ma też ograniczenia, m.in. ograniczenie przychodu (nie może on żadnym miesiącu przekroczyć 50% minimalnego wynagrodzenia brutto).

3. Zdecyduj, jakie ubrania sprzedawać

Szyjesz własne ubrania? Projektujesz wzory? A może chcesz skupić się na sprzedaży ubrań z lokalnych szwalni bądź zagranicznych hurtowni? Istnieje wiele możliwości. Wszystko zależy od modelu, który najbardziej Ci pasuje. Zastanów się, jakie działania musisz podjąć, by uzyskać towar (zawrzeć umowy, pozyskać miejsce do magazynowania itp.).

Ostatnio dużą popularnością cieszy się też dropshipping. Jest to forma prowadzenia sprzedaży online, w którym towar jest opłacany tylko w przypadku, gdy klient złoży zamówienie. Podpisując umowę z hurtownią dropshippingową, nie potrzebujemy magazynu do przechowywania towaru.

4. Znajdź miejsce w sieci

Własna witryna sprzedażowa, czy sprzedaż w marketplace? A może i jedno i drugie? Tu również mamy do wyboru wiele możliwości. Dedykowany sklep internetowy lub strona marki zawsze wygląda efektownie, jednak wiąże się z dodatkowym kosztem jej utworzenia i utrzymania. Nie zawsze się to opłaca.

Będąc początkującym sprzedawcą, zwykle warto w pierwszej kolejności spróbować sił pod zasięgiem większej marki. Na rynku polskim działa wiele witryn skupiających różnego rodzaju sprzedawców. Wśród nich znajdziemy również rozwiązania, w ramach których można założyć swój własny butik online. Platformy te umożliwiają m.in. stworzenie własnej strony sprzedażowej i dotarcie do nowych klientów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.