Dystrybutory wody to coraz częściej wybierane rozwiązanie nie tylko w dużych firmach i placówkach publicznych, lecz także w małych rodzinnych biznesach oraz prywatnych mieszkaniach i domach. Czy warto zdecydować się na to dystrybutory wody? Co należy o nich wiedzieć przed podjęciem decyzji?
O dystrybutorach wody krąży wiele mitów, przez co decyzję o ich zakupie niepotrzebnie odkłada wiele osób. Jeśli zastanawiasz się, czy dystrybutory wody to najlepsze rozwiązanie do Twojego domu lub biura, to koniecznie poznaj najpopularniejsze mity, porównaj je z faktami i sprawdź zalety dystrybutorów wody. Zobacz, czy postawić na taką formę serwowania wody, czy może lepiej znaleźć alternatywę!
Dystrybutory wody a jakość wody pitnej – czy istnieje zależność?
Na temat wody z dystrybutorów krąży wiele nieprawdziwych informacji. Jednym z największych z całej puli mitów jest ten wiążący jakość wody z formą jej dozowania, czyli w tym przypadku – z dystrybutorem. Należy podkreślić, że za jakość wody odpowiada jej rodzaj, a nie opakowanie – dystrybutor. Dobrej jakości woda, wydobywana z czystego regionu (w Polsce jest to np. czysty rejon Podlasia) i ze źródła o odpowiednim poziomie głębokości ujęcia oraz o właściwej strukturze geologicznej będzie smaczna i zdrowa. Butelka lub dystrybutor, czyli opakowanie, w którym podawana jest woda, to kwestia podrzędna względem źródła pochodzenia napoju. Za smak wody odpowiada także stopień jej zmineralizowania. Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać wodę o wysokim czy o niskim stopniu zmineralizowania, wybierz tę drugą – będzie miała bardziej neutralny smak, a także nada się do regularnego picia, również przez małe dzieci.
Dystrybutory wody a nawyk regularnego nawadniania organizmu – fakty i mity
Według innego mitu, dystrybutory wody sprawiają, że nieregularnie nawadniamy organizm. Jest to tłumaczone utrudnionym dostępem do dystrybutora, który znajduje się np. tylko w jednym miejscu w firmie lub domu. Pamiętajmy, że ważna jest nie tylko odpowiednia liczba dystrybutorów, dopasowana do rozmiaru zespołu i powierzchni biurowej (lub domowej), lecz także właściwe rozplanowanie ustawienia dystrybutorów. Co więcej, korzystając z bidonu lub szklanki o odpowiedniej wielkości ograniczamy liczbę uzupełnień napoju. Warto również wiedzieć, że korzystanie z alternatywy, czyli wody butelkowanej, nie rozwiązuje problemu konieczności uzupełniania zapasu płynu. Dopiero odpowiednia liczba dystrybutorów wody i ich umiejscowienie pozwala wyrobić sobie nawyk regularnego picia wody.
Czy wymiana i czyszczenie dystrybutorów wody to angażujące zajęcie?
Decyzja o tym, żeby wprowadzić dystrybutory wody niektórym może się wydawać trudna, gdyż taki wybór często jawi się jako angażujący – głównie ze względu na konieczność regularnej wymiany baniaka oraz sanityzacji. Nie musi to być jednak ani trochę zajmująca czynność. Kluczem do komfortu jest wybór odpowiedniej firmy, która nie tylko zadba o regularne dostawy wody, lecz także zajmie się sanityzacją. Szukaj profesjonalnych firm, oferujących zarówno systematyczne dostawy, jak i opiekę serwisową czy też eksperckie czyszczenie dystrybutorów.