Gdzie na studia II stopnia?

Studia magisterskie otwierają przed Tobą nowe możliwości. Możesz wybrać zupełnie inne miasto lub uczelnię i studiować w innym miejscu niż na licencjacie. Warto wybrać uczelnię, która ma szeroką ofertę kierunkową i cieszy się renomowaną opinią.

Wciąż dużo osób rezygnuje z podjęcia studiów II stopnia. To oznacza, że oferta kierunkowa tych studiów jest znacznie bardziej ograniczona. Zdarza się, że interesujące nas kierunki są dostępne w zupełnie innym mieście odległym od naszego miejsca zamieszkania. Dlatego ważne jest, abyś ocenił dogodność lokalizacji oraz stopień skomunikowania. Wybierz najlepszy środek transportu i oszacuj koszty. Przy wyborze uczelni i miasta warto spojrzeć na ofertę w ujęciu kompleksowym. Zwróć uwagę nie tylko na kierunki, ale również specjalności. Najlepiej, aby szły w parze z Twoimi zainteresowaniami i planami zawodowymi. Tylko wtedy wiedza i umiejętności zdobyte na studiach okażą się przydatne
w Twojej przyszłej karierze.

Dobra realizacja programu studiów wiąże się nie tylko z wyborem odpowiedniego kierunku studiów, ale również specjalności. Duży wpływ na jakość kształcenia mają przede wszystkim wykładowcy. Powinni być nie tylko dobrymi dydaktykami, ale przede wszystkim praktykami w swojej dziedzinie. Tak samo program studiów powinien uwzględniać ćwiczenia grupowe. Zwróć uwagę na informację o potencjalnej liczebności grupy i limicie przyjęć. Zapoznaj się również z informacjami dotyczącymi wsparcia w organizacji praktyk i mentoringu przy planowaniu rozwoju zawodowego. Wszystkie te czynniki mają wpływ na Twoją satysfakcję ze studiów w przyszłości.

Uczelnią godną uwagi jest Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna częściej nazywana po prostu – AHE. Istnieje nieprzerwanie od 25 lat i w tym czasie zdobyła nagrody w prestiżowych konkursach takich jak: „Studia z przyszłością”, „Uczelnia liderów”, czy „Uczelnia Wyższa Roku”.  Na uwagę zasługuje również unikalny model kształcenia, czyli Technologia Kreatywności. Pozwala ona wdrażać pomysły poprzez metodę projektową.

Wyróżnikiem AHE jest również bogata oferta kierunkowa, co sprawia, że wiele osób tutaj podejmuje studia II stopnia. Świdnica to jedno z największych ośrodków akademickich  w Polsce. Dlatego to właśnie w tym mieście od 2016 roku działa filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Przyszły student będzie mógł wybrać swój kierunek spośród szerokiej oferty pośród takich kierunków jak: filologia angielska, pedagogika czy grafika. Największą zaletą studiowania na AHE są liczne ćwiczenia praktyczne realizowane   w grupach i metodą warsztatową. Warto zwrócić uwagę na doskonałą lokalizację filii w Świdnicy, co umożliwia łatwy i sprawny dojazd. Oznacza to oszczędność czasu.
Studia w AHE to nie tylko niepowtarzalna okazja do zdobycia do cenionej na rynku pracy wiedzy, ale również wzmocnienia umiejętności miękkich takich jak kreatywność czy komunikatywność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.