Pierwszy telefon dla dziecka – czy warto inwestować w ubezpieczenie?

Czasy, w których pierwszy telefon komórkowy otrzymywały dzieci w nastoletnim wieku, już dawno za nami. Coraz częściej spotykamy się z tym, że ze smartfonów korzystają nawet kilkuletnie dzieci, a w wieku szkolnym praktycznie każde ma już swój aparat. Nie ma w tym nic dziwnego – dzięki temu jesteśmy z naszą pociechą w ciągłym kontakcie, czujemy się pewniej, a ona sama może korzystać z możliwości, które daje Internet.

Najczęstsze problemy w przypadku telefonu dla dziecka

Niestety, zakup telefonu to wciąż spory wydatek dla wielu polskich rodzin, a dzieci, jak wiadomo, są tylko dziećmi. Uszkodzenia lub zgubienia telefonu są w przypadku młodych osób bardzo częste. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób możemy zabezpieczyć domowy budżet przed poważnymi wydatkami. Obecnie możemy skorzystać z nowoczesnego rozwiązania, jakim jest ubezpieczenie telefonu. Czy warto?

Nawet jeśli uczulimy naszą pociechę na to, by ostrożnie korzystała ze smartfona, nie możemy zapominać, że młode osoby w wieku szkolnym są niezwykle aktywne i zdarzają się im różnego rodzaju wypadki.

Wystarczy tłok na szkolnym korytarzu, rzucony plecak, czy chwila nieuwagi, by delikatne urządzenie, jakim jest smartfon, uległo uszkodzeniu. Najczęściej dochodzi do pęknięcia wyświetlacza. Nie jest to jednak jedyny problem, jaki możemy napotkać. Równie często zdarzają się bowiem zalania telefonu, uszkodzenie wewnętrznych podzespołów oraz przypadki zgubienia sprzętu. Możemy oczywiście próbować zminimalizować ryzyko uszkodzenia sprzętu, kupując dziecku odpowiednie etui oraz naklejając na ekran szkło hartowane, niemniej jednak nie da się go całkowicie wykluczyć.

W związku z tym, część rodziców decyduje się na zakup starszych, często używanych modeli telefonów. Rozwiązanie takie pozwala nam wydać jedynie kilkaset złotych, przez co ewentualne uszkodzenie telefonu nie jest aż tak dotkliwe. Niemniej jednak musimy pamiętać, że używane smartfony bardzo często pracują znacznie mniej wydajnie, ich bateria szybko się rozładowuje oraz często nie dają nam możliwości skorzystania z najmodniejszych wśród dzieci aplikacji. Mogą więc nie spełniać oczekiwań naszych pociech.

Na co możemy liczyć ubezpieczając telefon?

Na szczęście, jak wspominaliśmy, możemy skorzystać z drugiego rozwiązania, jakim jest ubezpieczenie telefonu. Obecnie możliwość taką dają nam zarówno sklepy, operatorzy sieci, jak i niezależne firmy.

Ubezpieczenie telefonu może mieć różną postać. Część z nich to po prostu wypłata odszkodowania w wysokości określonej przez OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Pieniądze te możemy przeznaczyć na naprawę lub nowy model. Inne rozwiązania, takie jak usługa ochrony, dają nam za to możliwość naprawy usterek i problemów do kwoty określonej na umowie. Jest to często bardziej opłacalne, nieco tańsze rozwiązanie, które dodatkowo zdejmuje z nas konieczność szukania serwisu, który poradzi sobie z naprawą urządzenia.

Wykupienie ubezpieczenia telefonu w przypadku pierwszego smartfona dla dziecka wydaje się więc być bardzo dobrą opcją, dzięki której unikniemy nieprzewidzianych wydatków. Decydując się na nie pamiętajmy jednak o tym, aby bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami oferowanymi przez ubezpieczyciela – szczególnie zakresem usterek, które obejmuje dana polisa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.