Wakacje w Jastrzębiej Górze z dzieckiem – co warto odwiedzić?

Wypoczynek nad polskim morzem to częsty wybór rodzin z dziećmi. Kurorty nad Bałtykiem prześcigają się w przygotowywaniu atrakcji dla najmłodszych. A co tej grupie wypoczywających oferuje Jastrzębia Góra?

Polskie morze to jeden z kierunków cieszących się największą popularnością wśród rodzin z dziećmi. Nadmorskie miejscowości organizują liczne wydarzenia kulturalne takie jak wystawy, festiwale oraz koncerty. Znakomitym przykładem może być Jastrzębia Góra. Tętni życiem nie tylko latem, ale w sezonie wakacyjnym ma najwięcej do zaproponowania turystom w każdym wieku.

Co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze?

Główna atrakcja miejscowości to plaża, od zachodniej strony piaszczysta, z kolei od wschodu kamienista. Osoby, które wybierają łatwiejsze zejścia i wolałyby uniknąć klifu, powinny udać się do wejścia nr 25. Znajduje się na zachodnim krańcu kurortu, za ulicą Bałtycką. Dalej umiejscowione plaże należą do Ostrowa oraz Karwii, ale warto je poznać. To szerokie, pozbawione klifu obszary, gdzie nie ma tłumów nawet w szczycie sezonu.

Kolejne godne uwagi miejsce to Nadmorski Park Krajobrazowy. Na jego terenie wytyczono szereg ścieżek pieszych oraz rowerowych, wyznaczono również trasy edukacyjne oraz strefy rezerwatu (np. Bielawa). Uwielbiają tu przychodzić młodzi, seniorzy oraz rodziny z dziećmi. Podczas wycieczki można udać się na Przylądek Rozewie, a także zobaczyć Lisi Jar.

Rodzinne wakacje w Jastrzębiej Górze

Na urlopie każdy wcześniej czy później trafi do najbardziej rozrywkowej części kurortu. Promenada Światowida skupia wokół siebie kulturalne życie miejscowości. Nie brakuje tu kawiarni, restauracji czy sklepów z pamiątkami. Mieści się przy niej skwer z fontanną, a u wylotu ulokowano zejście na plażę oraz punkt widokowy.

Będąc na wakacjach w Jastrzębiej Górze, koniecznie trzeba przejść się nad klifowe wybrzeże. Na końcu ulicy Norwida stoi obelisk o nazwie Gwiazda Północy. To najbardziej wysunięty na północ punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża.

W kurorcie znajduje się mnóstwo obiektów gwarantujących świetną zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Zalicza się do nich m.in. Muzeum Figur Woskowych oraz Park linowy „Małpi Gaj”. Prócz tego Jastrzębia Góra to idealne miejsce na naukę jazdy konnej. W mieście oraz jego okolicach prosperuje wiele stadnin.

Idealne wczasy nad morzem z dziećmi

Bałtyk jest piękny, ale wszyscy wiemy, jak kapryśna bywa nad nim pogoda. Czasami aura zawodzi, a wtedy nici z planów wypoczynku na plaży czy zwiedzania. Nie znaczy to jednak, że rodzina musi w deszczowy bądź zimny dzień bezczynnie siedzieć w apartamencie. Wręcz przeciwnie – wystarczy, że wybierze hotel z bogatą ofertą atrakcji dla maluchów. W Jastrzębiej Górze znajduje się kilka tego typu obiektów, a wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Hotel Astor. To doskonałe miejsce na wczasy nad morzem z dziećmi. Ośrodek oferuje gościom ciekawy program animacji, ponadto ma kryty basen w Strefie Fun&Fitness oraz dwie sale zabaw (m.in. z małpim gajem czy ścianką interaktywną).

Nadmorskie kurorty, w tym Jastrzębia Góra, mają się czym poszczycić, jeśli chodzi o zakres usług skierowanych do rodzin z dziećmi. Bez wątpienia będą się tu świetnie bawić osoby w każdym wieku, niezależnie od pory roku, w której postanowią przyjechać nad Bałtyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.