Dlaczego warto ćwiczyć przetwarzanie słuchowe?

Zaburzenia przetwarzania słuchowego mogą u dzieci przekładać się na problemy z rozumieniem mowy oraz skupianiem uwagi na jednej rzeczy. To natomiast może generować wiele stresujących sytuacji, czego przykładem mogą być problemy w szkole. Na szczęście z tego typu problemami mogą sobie poradzić, o ile tylko zapewni się dziecku odpowiednie warunki do tego, aby mogło ćwiczyć przetwarzanie słuchowe i wzrokowe.

  1. Jak ćwiczyć przetwarzanie słuchowe?
  2. Co warto kupić dla dziecka z zaburzeniami przetwarzania słuchowego?
  3. Pomoc w przypadku wystąpienia zaburzenia przetwarzania słuchowego

Do tego celu idealnie nadają się proste instrumenty muzyczne. Jako przykład można podać popularne cymbałki lub nieco bardziej orientalne bongosy. Takie instrumenty można wykorzystać przy wielu ćwiczeniach, a ich cena jest bardzo atrakcyjna, dzięki czemu każdy rodzic może sobie pozwolić na wspomniany zakup. Warto również rozważyć zamówienie keyboardu dla dziecka, który przy okazji może stać się ulubioną zabawką.

Jak ćwiczyć przetwarzanie słuchowe?

Objawy centralnych zaburzeń słuchu mogą występować nawet u co drugiego dziecka, u którego pojawiają się problemy z nauką. Nie należy więc bagatelizować takiego problemu, tylko trzeba jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą, który będzie mógł doradzić, w jaki sposób można wyeliminować zaburzenia pracy zmysłu słuchu.

Co warto kupić dla dziecka z zaburzeniami przetwarzania słuchowego?

Wspomniane proste instrumenty można wykorzystać do przeprowadzania ćwiczeń z zapamiętywaniem sekwencji dźwięków. Jeżeli jednak dziecko, zamiast wybrać trening słuchowy woli spędzać czas na dobrej zabawie, można pomyśleć o zakupie dodatkowych akcesoriów, które pomogą w rozwijaniu bodźców słuchowych. Wielu rodziców potwierdza, że w przypadku ich dzieci doskonale sprawdziły się dzwonki diatoniczne, które dziecko może naciskać w dowolnej kolejności. Można też zamówić specjalne rurki oraz tuby, które przy regularnym używaniu mogą przynieść świetne efekty.
Przy zaburzeniach przetwarzania wzrokowego warto natomiast sięgnąć po puzzle, zestawy do malowania i różnego rodzaju klocki oraz układanki.

Pomoc w przypadku wystąpienia zaburzenia przetwarzania słuchowego

Niezależnie od tego, czy problem zaburzenia przetwarzania słuchowego występuje u twojego dziecka, czy też u pociechy znajomych, warto dobrze zrozumieć przetwarzanie słuchowe, w czym z pewnością pomogą artykuły dostępne na popularnym blogu poświęconym trenowaniu zdolności poznawczych. Na stronie można też umówić się na indywidualną konsultację ze specjalistą. Dzięki temu może zostać wykonana prawidłowa diagnoza zaburzeń przetwarzania słuchowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.