Jaki strój na konferencję wybrać?

Konferencja to zdecydowanie dużo poważniejsze spotkanie niż szkolenie. Musimy zastosować dystyngowane normy zachowania i ubioru. Jest to wymagane z racji powagi spotkania. Na konferencję wybieramy się zwykle z powodu omówienia bardzo istotnych spraw dotyczących firmy, polityki, zagadnień naukowych itp. często w obecności bardzo wysoko postawionych osobistości. Wymusza to na nas pokazanie szacunku dla tych osób swoim zachowaniem i nienagannym strojem. Nie jest to szkolenie, na które możemy pozwolić sobie na znaczny luz.

Jaki kolor stroju na konferencję wybrać?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni winni są założyć na siebie eleganckie stroje na konferencję, dopasowane do powagi sytuacji. Będzie to ubiór w stonowanych kolorach, które nie wyróżniają nas z tłumu. Chodzi o to, by nie zwracać na siebie zbytniej uwagi, a co najważniejsze, taki strój na konferencję uczyni z nas profesjonalistów. Akceptowanymi kolorami są biel, czerń, granat, beż.

Spośród konferencji wyróżniamy następujące jej rodzaje:

  • polityczna,
  • naukowa;
  • biznesowa;
  • prasowa,

Ubiór na konferencję każdego z rodzajów powinien być schludny i niewyzywający, czyli skromny fason, zakrywający ramiona i dekolt oraz kolana, przynajmniej do ich połowy.

Jaki ubiór na konferencję będzie najlepszy?

Na każdy rodzaj konferencji możemy ubrać się podobnie. W stroju na konferencję unikamy dżinsowych spodni i marynarek. Zakładamy proste spodnie z tkaniny. Spodnie te muszą być długie przynajmniej do kostek. Do tego marynarka lub bolerko z tej samej tkaniny. Pod marynarką nieprzezroczysta koszula z kołnierzykiem, stójką lub równo zakończona bez nich. Może być rozpinana albo zakładana przez głowę.

Strój damski na konferencję nie musi składać się ze spodni i marynarki. Marynarka jest wskazana, ale zamiast spodni może być spódniczka lub sukienka w skromnym prostym kroju, bez rozcięć z tyłu czy boku lub z przodu. Długość musi sięgać przynajmniej do kolan. W żadnym wypadku nie zakładamy miniówek ani krótkich spodenek.

Czy makijaż na konferencję jest zakazany?

Jeśli chodzi o makijaż na konferencję, to zakazany jest jedynie tak zwany wyzywający, ostry. Tak samo, jak strój damski na konferencję, makijaż powinien być delikatny, stonowany, najlepiej jedynie nieznacznie podkreślający naszą urodę. Lekko zarysowane brwi i rzęsy oraz delikatny cień do powiek plus stonowana czerwień pomadki, są wystarczającą ozdobą kobiecej twarzy. W razie potrzeby zatuszowania niedoskonałości skórnych możemy pokryć twarz cienką warstwą fluidu lub pudru w tej samej tonacji co skóra.

Do wykonania makijażu na konferencję najlepiej wybrać nieuczulające kosmetyki naturalne, które możemy kupić w internetowym sklepie z eko kosmetykami – https://www.kosmetykanatury.pl/pl/c/BIO-Makijaz/29/1/full. Będziemy mieć wówczas pewność, iż nie spuchną nam powieki, nie pojawią się żadne przebarwienia skóry, czy wypryski, które definitywnie spowodowałyby u nas złe samopoczucie i brak koncentracji.

Czy strój damski na konferencję wyklucza pomalowane paznokcie i co zrobić z włosami?

Struj na konferencję
Źródło: Pixabay.com

Wypielęgnowane dłonie kosmetykami naturalnymi nie potrzebują już mieć pomalowanych paznokci. Nie znaczy to, że nie wolno nam ich pokolorować. Krótkie paznokcie, z nałożoną hybrydą są estetyczne i ładne, a lakier nie odpryskuje. Zwracamy jedynie uwagę, aby barwa paznokci harmonizowała się z kolorem ubioru na konferencję.

Włosy wiele mówią o człowieku. Zadbane, ładnie ułożone, proste lub w lokach włosy to piękna kobieca ozdoba. Wśród kosmetyków naturalnych mamy szampony, które nie powodują elektryzowania się włosów. Dzięki temu nie będą nam sterczeć ani się czepiać marynarki osoby siedzącej obok nas. Zawarte naturalne środki pielęgnujące wydobędą z włosów zdrowy wygląd i połysk. Możemy jeszcze użyć do włosów perfumy organiczne.

Rozpylamy mgiełkę nad sobą, tak aby drobinki zapachu zatrzymały się na ramionach i włosach. W momencie ruszenia głową, będziemy roztaczać wokół siebie delikatną woń perfum organicznych. To, co je wyróżnia, to trwałość zapachu, są bez chemii i sztucznych olejków eterycznych, które wywołują reakcje alergiczne wziewne.

Wybierając się na konferencję, warto zainwestować w bezpieczne, nieuczulające perfumy organiczne o kwiatowych nutach. Wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie, a zostawianie za sobą maleńkiej mgiełki zapachu jest mile widziane w każdym miejscu.

Autor tekstu:
Beata Goździk – nauczyciel wychowania przedszkolnego,
autorka książki „Bierz plecak i lecimy”
(wydawnictwo Psychoskok) oraz lektor audiobooka o tym samym tytule.

Źródła:

 

One Reply to “Jaki strój na konferencję wybrać?”

  1. Najelegantszy zestaw to – spódnica ołówkowa połączona z jasna koszulą 🙂 ja zawsze taki stawiam na tego typu stylizacje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.