Angielski indywidualnie. Nauka języka poprzez konwersację

Nauka języka poprzez konwersację zazwyczaj odbywa się z pomocą native speakera lub lektora. Zajęcia bazujące na dialogach i rozmowach są polecane szczególnie tym uczniom, którzy mają duże opory w porozumiewaniu się po angielsku. Poznaj najważniejsze zalety nauki tego typu, a następnie zdecyduj czy zajęcia indywidualne wykorzystujące przede wszystkim konwersację – będą Ci odpowiadać.

Nauka języka poprzez konwersację i zalety lekcji bazujących na dialogach

Większość ludzi, którzy uczą się angielskiego, dość dobrze radzi sobie z pisaniem, czytaniem ze zrozumieniem i gramatyką. Równie często zdarza się jednak, że posługiwanie się językiem w praktyce jest dla nich bardzo kłopotliwe. Wymowa poszczególnych zwrotów wydaje się zbyt skomplikowana. W toku rozmowy trudniej też dobrać słowa.

Nauka języka poprzez konwersację pozwala ćwiczyć obcy akcent, co jest szczególnie przydatne w obliczu wyjazdu za granicę. Nauczyciel, który w tracie zajęć posługuje się wyłącznie angielskim, pomaga uczniowi osiągnąć zamierzony cel o wiele szybciej. Decydując się na indywidualne zajęcia angielskiego prowadzone w formie dialogów – ćwiczysz wymowę w praktyce, machinalnie poszerzając zakres słów. Osłuchujesz się bowiem z kolejnymi idiomami, związkami frazeologicznymi, a nawet mową potoczną.

Poza tym, nastawione na praktyczne umiejętności szkoły językowe podchodzą do organizowanych zajęć w sposób bardzo elastyczny. – Zajęcia indywidualne w Bradbury English School dostosowujemy do klienta. Liczymy się z jego potrzebami i możliwości czasowymi. Dlatego przed rozpoczęciem nauki, wspólnie z lektorem i uczniem planujemy cały przyszły semestr. Staramy się być możliwie jak najbardziej elastyczni, dopasowując się do grafiku naszych kursantów – mówi nauczycielka z Bradbury English School.

Nauka języka poprzez konwersację – ciekawostki na temat kultury USA i UK

W trakcie nauki języka angielskiego, nauczyciel stawia przede wszystkim na ćwiczenia akcentu i poszerzanie zasobu słów kursanta. Nie da się jednak nie zauważyć, że native speaker bardzo często rozmowy z uczniem sprowadza na tematy związane z szeroko pojętą kulturą danego kraju. Jednocześnie udziela mu więc licznych, praktycznych wskazówek związanych z wartościami i tradycjami obowiązującymi na wyspach lub za oceanem.

Jesteś zainteresowany indywidualną nauką języka poprzez konwersację? W takim razie nastaw się na intensywne zajęcia, w trakcie których nie ma miejsca na porozumiewanie się w języku ojczystym. Będziesz zobowiązany do używania angielskiego już w momencie przekroczenia progu sali zajęciowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.