Akcesoria do basenu ogrodowego – to musisz mieć!

Decydując się na zakup basenu ogrodowego, należy pamiętać o nabyciu odpowiednich akcesoriów. Są one niezbędne do utrzymania basenu w należytym stanie, co pozwala czerpać pełną radość z kąpieli. W co zatem trzeba się zaopatrzyć?

Zestaw filtrujący

Czysta woda w basenie to absolutna podstawa, dlatego w pierwszej kolejności należy zainwestować w pompę i filtr. Tego typu akcesoria basenowe nie są drogie – pompę naprawdę dobrej klasy da się kupić już za ok. 100 zł. Przy wyborze pompy ważne są jej parametry takie jak wydajność i energooszczędność. Im wydajniejsza pompa, tym więcej litrów wody przepompowuje w ciągu godziny. Pod tym względem powinna być jednak dopasowana do wielkości basenu – przykładowo do małych zbiorników z celem mija się kupowanie zbyt mocnej pompy. Oczywiście nie wolno zapomnieć też o wkładach do filtra. Eksperci ze sklepu S-MUMO przypominają, aby po każdym użyciu filtr wypłukać pod bieżącą wodą – gdy się całkiem zużyje, trzeba wymienić go na nowy.

Chemia basenowa

Sam zestaw filtrujący nie wystarczy, żeby mieć czystą wodę w basenie. Niezbędna jest tu również specjalna chemia basenowa, która skutecznie oczyszcza wodę z drobnoustrojów. Z uwagi na wygodę zastosowania polecane są dyspensery środków chemicznych w postaci pływaków. Wkłada się do nich tabletki chloru lub bromu. Dodatkowo warto też systematycznie przeprowadzać ozonowanie wody – zabieg ten eliminuje drobnoustroje oraz nieprzyjemny zapach chloru.

Zestawy czyszczące

Nie wszystkie zanieczyszczenia da się usunąć z basenu za pomocą pompy czy chemii.  Usunięcie np. liści oraz resztek roślin jest możliwe dzięki kompaktowym i poręcznym zestawom do czyszczenia ogrodowych basenów. Taki zestaw składa się z węża, końcówek do podłączania pomp, pojemnika na liście oraz z końcówek zbierających.

Drabinka i pokrywa

Drabinka to „must have” w przypadku dużych basenów, np. stelażowych – zwłaszcza w sytuacji, gdy z basenu korzystają dzieci. Oprócz tego warto zaopatrzyć się także w pokrywę, której zadaniem jest ograniczenie ilości zanieczyszczeń wpadających do basenu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.