Sprawne i funkcjonalne auto miejskie to prawdziwy skarb. Doskonale wiedzą o tym wszyscy kierowcy, którzy na co dzień poruszają się po mieście. Czym się kierować przy wyborze takiego samochodu? Jakim wymogom powinien on sprostać?
Auto miejskie – jaki rozmiar?
Do jazdy po mieście przeważnie polecane są samochody odznaczające się kompaktowymi rozmiarami. Dzięki temu nie tylko łatwiej jest wykonywać różne manewry, ale również znaleźć miejsce do parkowania, o co w centrach dużych miast jest bardzo trudno. Eksperci z salonu Autoplaza podkreślają, że trzeba też brać pod uwagę indywidualne preferencje. Jeśli ktoś potrzebuje miejskiego auta dla całej rodziny, wówczas lepiej zdecydować się na większy model. Strzałem w dziesiątkę może okazać się np. Ford Fiesta Active stylizowany na crossovera.
Auto miejskie – ile powinno palić?
Jazda po mieście bywa nie lada wyzwaniem – rządzi się swoimi prawami i wiąże z częstymi postojami, np. na światłach. Warto zatem celować w samochody, które nie palą zbyt dużo, dzięki czemu ich eksploatacja będzie tańsza. Przy tej okazji warto również zdobyć informacje na temat jednostek napędowych, w jakie został wyposażony dany model. Jedne silniki są mniej, inne bardziej wydajne – to również istotne kryterium przy wyborze pojazdu.
Auto miejskie – bagażnik ma znaczenie
Pojemność bagażnika odgrywa bardzo ważną rolę. Większa przestrzeń bagażowa doskonale sprawdza się przy większych zakupach oraz w sytuacji, gdy ktoś ma dzieci. Na rynku bez problemu da się znaleźć m.in. kompaktowe samochody miejskie wyposażone w bagażnik o pojemności powyżej 1000 l.
Auto miejskie – części zamienne
Dostępność i ceny części zamiennych to jeden z aspektów przekładających się na koszty eksploatacji pojazdu, nie tylko miejskiego, ale i każdego innego. Szczególną ostrożność należy zachować zwłaszcza przy tuningowanych egzemplarzach – w ich przypadku nierzadko pojawiają się kłopoty z nabyciem stosownych części. Rozsądnym rozwiązaniem jest wybór popularnego modelu znanej marki.