Wynajem magazynów często kojarzony jest jako usługa dostępna wyłącznie dla firm. Tymczasem rynek magazynowy w Polsce nieustannie się zmienia i rozwija, co skutkuje wprowadzeniem rozwiązań adresowanych również do osób prywatnych.
Chcesz wynająć magazyn? Nie musisz mieć działalności gospodarczej!
Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest obecnie wymogiem warunkującym wynajęcie magazynu. Klienci indywidualni, którzy potrzebują bezpiecznego miejsca do przechowania mienia, np. na czas przeprowadzi czy remontu, także mogą wynająć powierzchnie magazynowe. Wrocław oraz inne duże miasta to lokalizacje, gdzie w Polsce można korzystać z usługi self storage. Polega ona na wynajmie magazynów samoobsługowych znajdujących się w specjalnie do tego przystosowanych większych obiektach. Zasady najmu są bardzo atrakcyjne i przystępne praktycznie dla wszystkich zainteresowanych.
Magazyn samoobsługowy w praktyce – jak go wynająć?
Planując wynajęcie magazynu samoobsługowego, warto w pierwszej kolejności porównać propozycje różnych firm świadczących usługę self storage. Eksperci z Kangu Self Storage radzą, aby mieć na względzie nie tylko aspekty cenowe, ale też takie kwestie jak dostępność poszczególnych powierzchni, rozmieszczenie boksów oraz zasady najmu obowiązujące w danej firmie. W celu wynajęcia wybranego boksu należy zgłosić się do biura obsługi klienta – jeżeli powierzchnia jest wolna, umowa zawierana jest od ręki. Firmy na ogół nie wymagają wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub online, niemniej nie musi być to żelazną regułą.
Magazyn samoobsługowy – dlaczego warto?
Na wynajęcie magazynu samoobsługowego warto zdecydować się z paru powodów. Przede wszystkim jest to ogromne udogodnienie w rozmaitych sytuacjach. Opłaty nie są wygórowane – w Polsce średnia stawka za wynajęcie magazynu o powierzchni 1 m kw. wynosi 100 zł netto za miesiąc. Umowy obejmują zarówno wynajem długoterminowy, jak i na krótki termin, np. na kilka dni. W trakcie trwania umowy klient może korzystać z magazynu przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu.