Manager Allegro, czyli skuteczne wsparcie dla ambitnych sprzedawców

Prowadzenie sprzedaży w internecie i czerpanie z tego zysków, które dają satysfakcjonujące zarobki jest bardzo trudne. Konkurencja, która rośnie w zastraszająco szybkim tempie, sprawia, że e-przedsiębiorcy muszą, co rusz szukać nowych kanałów sprzedaży, aby osiągnąć zakładane cele. Nie ma się, zatem co dziwić, że na rynku globalnym tak bardzo popularne są takie platformy sprzedażowe, jak Amazon czy eBay.

W Polsce są również znane, ale wciąż liderem jest Allegro, które skupia największą ilość rodzimych kupujących i sprzedających. Ci, którzy promują swoje e-biznesy przez ten serwis, wiedzą, że jedno konto sprzedażowe to za mało, aby osiągnąć sukces. Niestety posiadanie kilku wiąże się z większym nakładem pracy. Dlatego Apilo stworzył manager Allegro, który ułatwia zarządzanie sprzedażą prowadzoną w kilku miejscach.

Intuicyjne rozwiązanie dla e-przedsiębiorców

Bardzo wielu polskich przedsiębiorców działających w branży e-commerce swój biznes promuje na platformie Allegro. Stałą praktyką jest też posiadanie kilku kont sprzedażowych w tym serwisie. Takie rozwiązanie sprawia, że łatwiej sprzedać towar, a tym samym więcej zarobić. Jeśli ktoś praktykuje tego typu metody, potrzebuje albo więcej pracowników (po co najmniej jednym do każdego konta), albo manager Allegro.

Ten nowoczesny program dla e-firm pozwala na łatwe i szybkie zarządzanie sprzedażą internetową. To oznacza, że nie musisz zatrudniać nowych pracowników, aby więcej sprzedawać. Manager jest intuicyjne, a więc sprawdzi się, jako narzędzie wsparcia nawet dla początkujących e-przedsiębiorców. Dzięki niemu już na starcie można rozpocząć sprzedaż na kilku kontach na Allegro i to bez wsparcia pracowników, którzy są przecież dodatkowym wydatkiem.

Co daje posiadanie managera Allegro?

  • można szybko tworzyć aukcje, zgodnie z najnowszymi wytycznymi Allegro;
  • z łatwością edytuje się opisy produktów wystawionych na sprzedaż;
  • można tworzyć własne szablony aukcji, co pozwala wyróżnić się na tle konkurencji pod względem estetycznym;
  • bez trudu można dodawać zdjęcia oraz korzystać z bogatej bazy zdjęć przykładowych;
  • istnieje możliwość synchronizacji tego, co dzieje się na stronie internetowej sklepu, z akcjami, które zostały podjęte na Allegro;
  • prosty i szybki wgląd w historię transakcji;
  • uporządkowane dane z każdej przeprowadzonej aukcji.

To jednak nie wszystkie zalety managera Allegro. Wielu przedsiębiorców docenia go za możliwość automatyzacji różnych elementów, które muszą zostać zachowane na ścieżce zakupowej. Chodzi między innymi o uzupełnianie pól danymi do wysyłki, które się nie zmieniają w sposób automatyczny.

Oznacza to, że narzędzie samo po złożeniu zamówienia przez klienta zaciąga takie informacje, jak: imię i nazwisko klienta, numer telefonu czy adres e-mail. Manager informuje także kupującego o tym, na jakim etapie jest jego zamówienie.

Podsumowanie

W XXI wieku prowadzenie dobrze prosperującego biznesu w branży e-commerce to duże i niełatwe wyzwanie. Dlaczego? Bo konkurencja rośnie w zasadzie z dnia na dzień, nierzadko oferując dokładnie taki sam produkt, ale o kilka złotych taniej.

Ponadto, internet daje dziś konsumentowi tysiące opcji wyboru towaru i sprzedawcy. Nawet, jak już się uda raz „złowić” klienta, to zatrzymanie go na dłużej i przekonanie do tego, aby kupował u nas na stałe jest bardzo trudnym zadaniem. Czasem jeden błąd, sprawia, że taki klient nie dość, że nic już więcej u nas nie kupi, to jeszcze zostawi negatywny komentarz, co ma szczególne znaczenie, gdy sprzedaje się na Allegro.

Dlatego z myślą o e-przedsiębiorcach powstała platforma Apilo, na której można znaleźć takie narzędzie, jak manager Allegro, który wspiera procesy sprzedaży. Rozwiązanie to, podobnie, jak całą platformę można przetestować bezpłatnie przez 21 dni. Okres próbny nie zobowiązuje do niczego, dlatego jeśli chcesz usprawnić swoją sprzedaż skorzystaj z okazji i przetestuj managera nie płacąc za niego ani złotówki. Trzy tygodnie to optymalny czas, aby poczuć różnicę w zarządzaniu e-sklepem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.