Coaching personalny – na czym to polega? Gdzie skorzystasz z takiego wsparcia w Tychach?

Artykuł partnera.

Wielu z nas miewa chwile, kiedy zastanawiamy się nad sensem naszej kariery zawodowej, związku czy utrzymywanych relacji towarzyskich. Jest to zupełnie normalne, ponieważ zwątpienie jest przywilejem ludzkości i tym, co odróżnia nas od przedstawicieli świata zwierząt. Pytanie tylko: co z tym zrobisz? Przechodzenie do porządku dziennego nad życiowym zniechęceniem nie jest dobrym pomysłem. Chcąc wprowadzić pozytywne zmiany do swojej codzienności, warto zacząć od skorzystania z coachingu personalnego. W naszym artykule wyjaśniamy, czym jest taki coaching oraz podpowiadamy, gdzie można z niego skorzystać w Tychach.

Czym jest coaching personalny?

Coaching personalny to metoda pracy nad sobą oparta o rozmowę z wykwalifikowanym coachem. Samo określenie „coaching” pochodzi od angielskiego „coach”, czyli „powóz” – można się więc łatwo domyślić, że coach pełni rolę przewodnika, motywatora i źródła inspiracji dla swojego klienta.

Szczera rozmowa z coachem może Ci pomóc w zrozumieniu, dlaczego nie odczuwasz satysfakcji życiowej, co hamuje Cię przed zrobieniem dużego kroku w karierze czy w życiu prywatnym, czego się boisz i czemu musisz stawić czoła. Paradoksalnie wielu z nas nie ma możliwości przeprowadzenia takiej rozmowy czy to z bliskimi, czy ze współpracownikami. Jest to natomiast skuteczne narzędzie pozwalające lepiej poznać siebie i zrozumieć, czego właściwie oczekujemy od życia.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że coach nie przyjmuje postawy moralizatorskiej. Jego zadaniem nie jest stworzenie gotowego planu postępowania dla klienta, powiedzenie mu „zrób to i to, a będzie dobrze”. Coach słucha, wyciąga wnioski, zadaje trafne pytania i motywuje klienta do tego, aby sam umiał wskazać konieczne zmiany w swoim życiu.

Kiedy warto udać się do coacha personalnego?

Coaching personalny to naturalna propozycja dla osób, które cierpią z powodu syndromu braku satysfakcji życiowej, natomiast nie potrafią określić, czego im właściwie brakuje. Podłożem takiego stanu mogą być np. złe relacje z bliskimi, samotność, problemy w pracy, niezadowolenie ze swojej kariery, uzależnienie się od pomocy innych, poczucie niskiej wartości itd.

Jeśli więc teoretycznie masz wszystko, aby odczuwać szczęście i satysfakcję ze swojego życia, a jednak nie możesz powiedzieć o sobie, że jesteś osobą spełnioną, to dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy zawodowego coacha personalnego. Taka praca nad sobą, przy wsparciu specjalisty, może diametralnie zmienić Twoje podejście do życia.

Jakie efekty może przynieść coaching personalny?

Tymi szczególnie pożądanymi, a jak najbardziej realnymi do osiągnięcia korzyściami są:

  • poprawa relacji z bliskimi,
  • zmotywowanie się do zmiany swojej sytuacji zawodowej,
  • ucięcie relacji, które działają na Ciebie toksycznie,
  • lepsze wyznaczanie sobie priorytetów życiowych,
  • mniejsze zmęczenie życiem i pracą,
  • dostrzeganie drobnych przyjemności, które naprawdę dają Ci radość i spełnienie,
  • wypracowanie asertywnej postawy, zwłaszcza w kontaktach zawodowych,
  • nabycie umiejętności efektywnego zarządzania swoim czasem.

Więcej o korzyściach, jakie możesz odnieść z coachingu personalnego, przeczytasz w blogu, na stronie rozmowy-z-aha.com/blog/

Coaching personalny w Tychach – znamy odpowiedni adres

Jeśli wiesz już, że coaching personalny może być dla Ciebie życiowym punktem zwrotnym, to teraz skup się na wybraniu odpowiedniego coacha. Musi to być osoba posiadająca stosowne kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie w budowaniu relacji w oparciu o metodę coachingową.

W Tychach z coachingu personalnego możesz skorzystać w ramach projektu „Rozmowy z AHA”. Pierwsza konsultacja w formule online jest całkowicie bezpłatna i trwa 20-60 minut. To dobra okazja do tego, aby wstępnie poznać być może swojego przyszłego coacha i uzyskać odpowiedzi na kilka ważnych pytań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.